التراسونیک بتن

تست سرعت فراصوت (UPV) براساس روش سرعت پالس کار می­کند و اطلاعاتی درباره یکنواختی بتن، وجود حفره­‌ها، ترک­ها و عیوب دیگر را دراختیار کاربر قرار می­دهد. سرعت پالس در مواد به چگالی و خواص الاستیکی آنها بستگی دارد، که این موارد به کیفیت و مقاومت فشاری بتن مربوط می­شوند. در نتیجه، با انجام تست فراصوت امکان دستیابی به اطلاعاتی درمورد خواص اجزاء سازه یا ماده موردنظر فراهم می­شود.

شرکت Proceq بهترین و دقیق­ترین دستگاه­‌های تست التراسونیک بتن را در مجموعه تولیدات خود دارد.

  • دستگاه +Pundit Lab، علاوه بر اندازه ­گیری سرعت پالس و زمان انتقال امواج، امکان اندازه­ گیری موارد دیگری ازجمله محاسبه طول مسیر، عمق ترک عمودی، مدول الاستیک دینامیکی و سرعت سطح را نیز فراهم می­‌آورد. مورد بسیار خاص این دستگاه، اندازه­ گیری مقاومت فشاری بتن با روش SONREB (با استفاده از عدد چکش اشمیت) می­باشد که خروجی دقیق­تری را دراختیار کاربر قرار می­دهد.
  • دستگاه Pundit PL-200 تمام قابلیت­های مورد پیشین را دارا می­باشد. علاوه براین، برای خروجی داده­ ها، صفحه نمایشگر تمام رنگی لمسی با امکان اسکن خطی و ناحیه­‌ای را نیز فراهم می­سازد.
  • دستگاه Pundit PL-200PE برای حالتی طراحی شده که به یک طرف سازه دسترسی باشد. با استفاده از این دستگاه، ضخامت دال قابل اندازه­ گیری است. علاوه براین، امکان شناسایی و موقعیت یابی حفره­ ها، لوله ­ها،
    ترک­های موازی با سطح و هانی­ کامبینگ نیز وجود دارد.

 

 Pundit PL-200 PE

التراسونیک بتن پیشرفته

Pundit PL200

ultrasonic pl200

+Pundit Lab

التراسونیک بتن Pundit-lab

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *